بازدیدها: 40

یادواره شهدا خلجستان دستجرد قم

به گزارش روابط عمومی شهرداری دستجرد، یادواره شهدای بخش خلجستان، به همت شهرداری و شورای اسلامی شهر دستجرد و با محوریت امام جمعه بخش خلجستان برگزار شد.

مراسم یادواره ۳۷۵ شهید بخش خلجستان، همزمان با ۲۲ اسفند روز شهید، به همت شهرداری دستجرد و با حضور خانواده معظم شهداء، اقشار مختلف مردم و جمعی از مسئولان، در سالن شهید چمران شهر دستجرد برگزار شد.
در این مراسم که با اجرای مهدی آقابیگی از مجریان توانمند ملی وصدا و سیما و سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین حسین جوشقانیان و خاطره گویی حاج علی بابکی از جانبازان ۸ سال دفاع مقدس برگزار شد، تنی چند از مسئولان محلی از جمله حجت الاسلام محمد یزدی امام جمعه شهر دستجرد، مهندس حسین طالعی شهردار دستجرد، حسن بافرانی بخشدار خلجستان، اعضای شورای اسلامی شهر دستجرد و بخش خلجستان و … حضور داشتند.

حجت الاسلام و المسلمین حسین جوشقانیان از خطبای مطرح ملی، در این مراسم، با گرامیداشت فرارسیدن ۲۲ اسفند روز شهید و با ادای احترام به ۳۷۵ شهید بخش خلجستان و خانواده های معظم ایشان، اظهار داشت: فرهنگ جهاد و شهادت قدرت آفرین و عزت آفرین است و مصداق آن حاج قاسم سلیمانی عزیز است که به واسطه قدرتی که در جهان اسلام آفرید همه ایشان را دوست دارند.
وی با بیان این که فرهنگ ایثار و شهادت هم بازدارانده از بدی ها و هم وادارنده به خوبی هاست، گفت: در این فرهنگ ۱۳ ساله مثل مهردادها و ۷۰ ساله ها مثل شهید کوچکی ها به فرهنگ سیدالشهداء تأسی کردند.
سخنران این مراسم با بیان این که مردم عزیز ما و شهداء و ایثارگران، با پیروی از امام خمینی(رض) و رهبر معظم انقلاب، درس های عاشورا زنده کردند، گفت: جایگاه و منزلت خانواده های شهدایی که امروز در عصر و زمان ما زندگی می کنند، کمتر از خانواده شهدای صدر اسلام نیست.
وی با تأکید بر این که شهید زنده است و در عالم برزخ که عالم مثال است اشراف بر دنیا دارد، اظهار کرد: این ما هستیم که باید به تأسی از سیره شهداء مثل شهدا عمل کنیم.
حجت الاسلام و المسلمین جوشقانیان در ادامه سخنان خود با اشاره به عملیات اخیر نیروی هوایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در موشک باران پایگاه رژیم صهیونیستی در منطقه اربیل عراق، گفت: اقتداری که امروز در عرصه بین المللی فرزندان سبزپوش سپاه ایجاد کردند و اخیرا هم دو پایگاه صهیونیستی را در اربیل عراق زدند، مدیون این شهداست.
وی در پایان سخنان خود گفت: شهداء بوند که با گذشتن از همه تعلقات به ما امنیت بخشیدند.

حاج علی بابکی از جانبازان ۸ سال دفاع مقدس هم در این مراسم  ضمن تقدیر از مهندس طالعی شهردار دستجرد و دیگر مسئولان این شهرداری بابت برگزاری مراسم یادواره شهدای بخش خلجستان، اظهار داشت: ایستادگی ملت ایران در ۸ سال دفاع مقدس، دنیا را مات و مبهوت کرد، چرا که کل دنیا از کشورهای قدرتمند گرفته تا کشورهای ضعیف، همه حامی صدام و رژیم بعث عراق بودند.
این جانباز روشندل، یادآور شد: در سال های اولیه دفاع مقدس، دشمن می آمد در پایتخت ایران، یعنی شهر تهران و شهرهای مرکزی ایران مثل قم بمباران میکرد و ما نمی توانستیم با آن مقابله کنیم؛ چون چیزی نداشتیم اما امروز به لطف نظام مقدس جمهوری اسلامی و به برکت خون پاک شهیدان و ایثارگران، از اقتدار و امنیت بهره مند هستیم.
حاج علی بابکی در پایان گفت: دفاع مقدس بزرگترین درس سیاسی برای جامعه ایران بود از این نظر که اگر تمام دنیا هم علیه ما باشد، اما اگر در داخل کشور ما با هم متحد و همدل باشیم، می توانیم پیروز و موفق باشیم.

مهندس حسین طالعی شهردار دستجرد هم در مراسم یادواره ۳۷۵ شهید شهدای بخش خلجستان، با گرامیداشت فرارسیدن ۲۲ اسفند روز شهید، و تشکر از حضور میهمانان این مراسم مخصوصا خانواده معظم شهدای بخش خلجستان و شهر دستجرد، اظهار داشت: برای برگزاری مراسم یادواره شهدای بخش خلجستان که از ماه پیش استارت آن از شهرداری دستجرد شروع شد، جلسات متعددی محضر مسئولان بخش از جمله جلسات شورای فرهنگ عمومی را برگزار کردیم.
وی با بیان این که یادواره شهدای بخش خلجستان تحت عنوان شورای فرهنگ عمومی بخش خلجستان و با محوریت امام جمعه معزز حجت الاسلام و المسلمین محمد یزدی امور خود را پیش برد افزود: به نظر ما تکریم و بزرگداشت شهداء و خانواده های مکرم ایشان، نباید محدود به روز ۲۲ اسفند روز شهید یا مثلا دهه فجر یا پنجشنبه آخر سال باشد، بلکه ما باید هر روز و حتی هر ساعت خود را مدیون شهداء و صبر و بردباری خانواده های مکرم ایشان بدانیم و بزرگداشت ایشان را همواره مدنظر خود داشته باشیم.
شهردار دستجرد با بیان این که به فرموده مقام معظم رهبری، زنده نگاه داشتن یاد شهداء کمتر از شهادت نیست، گفت: ما هرچه که داریم از جمله نعمت امنیت، استقلال و اقتدار ایران اسلامی، همه و همه مرهون خون پاک شهیدان از جمله شهدای انقلاب، شهدای ۸سال دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم که سرآمد ایشان سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی است و شهدای مدافع امنیت کشور است و لذا شهرداری دستجرد همیشه پای کار شهداء و ایثارگران مشتاقانه حاضر می شود.
خاطرنشان می شود در این مراسم برنامه های مختلفی از جمله سرودخوانی گروه سرود کمیل و خواندن شعری در مدح شهدا و سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی و مسابقه فرهنگی و همچنین قرعه کشی اهدای هدیه بمناسبت فرارسیدن روز جوان و در نهایت مداحی آقای علمداری بمناسبت میلاد حضرت علی اکبر(ع)، انجام شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *